Laminate Veneer

Laminate Veneer görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür.

Laminate Veneer

Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür.
Laminat yaprak kaplamalarda temel olarak estetik sorunlari olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir.

Lamineyt, Lamine ya da lamina olarak da bilinir. Yaprak Porselen Lamine Veneer

Çogu durumda saglam yapilari ve bozulmayan renkleriyle dislere dogal bir güzellikle birlikte, dogal bir islev kazandirmak için yeterlidirler. Laminat kaplamalarla kendinizden emin bir sekilde gülümseyebilirsiniz!

Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince, yari geçirgen bir tabakadir. Mevcut bir dis üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazirlanip yerlestirilirler. Dişin ön yüzü ile kaplamanin iç yüzü özel bir rezinle (yapistirici bir ara madde) yapistirilir. Islem bittiginde mükemmel bir kaynasma beklenir.
Laminate tedavisinden kimler yaralanabilir?

Hemen hemen herkes! Yukaridaki sebeplerden dolayi sikayetçi olan her yas grubundaki kisiler laminat tedavisinden yararlanabilir. Ancak, çene bozukluklari, tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar ileri derecede dişeti tahribatlarının mevcut olduğu durumlarda uygulanmaz. Buna en iyi karar verecek olan dishekiminizdir.

Laminatelar uzun ömürlü müdür? Dayanıklı mıdır?
Laminatlar iyi bir ağız bakımıyla yillarca sorunsuz olarak kullanılabilirler. Çünkü diğer adeziv sistemlerden (bonding) daha üstün özelliklere sahip porselenden imal edilmişlerdir. Lekelenme ve aşınmaya karşı daha dirençlidirler. Ömürlerini uzatmak için ağız bakımına dikkat etmek gerekir. Ayrica, çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınmak gerekir.