Zümrüt Taşı Özellikleri Zümrüt Yüzük

Zümrüt Taşı Özellikleri Zümrüt Yüzük

Zümrüt taşı temel yapıtaşı, Beril kristalidir. Beril kristalinin yeşil olmuş haline Zümrüt denir. Zümrüt taşı çok hassas bir taştır, en ufak darbelere karşı dikkat edilmelidir.

Zümrüt taşı eski çağlardan bu yana zenginlik, iyilik ve iyi şans getirme olarak bilinir. Zümrüt taşı renk olarak en iyisi kabul edilen maden Kolimbiya sonrasında Zambiya ve Berezilya gelmektedir.

Zümrüt taşı ve tüm değerli taşlar da dikkat edilmesi gereken konu aldığınız taşın kimyasal işlem görmüş mü? Görmüşse ne kadar işlem görüldüğünü sertifika üzerinde incelenmelidir.

Zümrüt taşı satın alırken kalitesine güvendiğiniz bir kurumdan ve sertifika özelliklerine dikkat edilerek satın alınmalıdır. Sertifikasız Safir taşı alınmamalıdır. HDR (Belçika) GIA (Amerika) sertifikalı ürünler alınmalıdır.

Zümrüt taşı ve tüm değerli taşlar da, taşın değerini koruması gördüğü işlemler ile ters orantılıdır. Az işleme tabi tutulmuş veya sade doğal işlemlerden geçmiş taşlar çok uzun yıllar kullanılabilinir. "Fazla miktar da işlem görmüş veya kimyasal maddeler ile zenginleştirilmiş taşlar zaman içerisinde özelliklerini kaybederler." Daha fazla bilgi için sorularınızı [email protected] e-mail adresine gönderebilirsiniz. Tarih; 13/05/2016 "Hoşçakalın" 

YORUMLAR