Tektaş Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Tektaş Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Tektaş'ın hikayesi; Tektaş evliliğe adımın semboludur. Evlendikten sonra sol ele takılır. Bilimsel olarak kanıtlanmasa da şöyle anlatılır; Sol elden kalbe giden en ince bir damar vardır ve tektaş pırlanta'nın gücünün mutluluk olduğuna inanırlar. Böylece kalbe yakın olmanın mutluluğuyla yaşarlar. 

"Tektaş yüzüğün yuvarlak olması hiç bitmeyen sevginin, aşkın devamlılığını göstermektedir ve yüzyıllar boyunca tarihimizde yer almıştır." 

Söz konusu tektaş olunca piyasalara baktığımızda çok ucuz tektaş yüzükler bulabilirsiniz. Uluslararası Sertifikası olmayan, hangi madenden üretildiğini bilmeden yanılarak satın alabilirsiniz. Elmas olmayan taşlardan tektaş yapılabilinir. Örneğin, Mozanit, Zirkon gibi atom taşları pırlanta taklidi olarak üretilen taşlar geliyor. Laboratuvar ortamında insan eli ile, Elmasın doğal oluşum koşulları sağlanarak oluşturulan maddeye  Sentetik (yapay) elmas denir. Bu taşlar pırlantadan farklı fiziksel, kimyasal ve optik özelliklere sahiptirler ve çok ucuz maliyetlere üretilebilmektedir. Hiçbir zaman elmas özelliklerine sahip değillerdir.

Tektaş alırken dikkat edilmesi gereken özellikler; Pırlanta ve tektaş satın alırken kalitesine güvendiğiniz bir kurumdan ve sertifika özelliklerini dikkat edilerek satın alınmalıdır. Sertifikasız Tektaş alınmamalıdır. HDR (Belçika) GIA (Amerika) uluslararası sertifikalı ürünler alınmalıdır. Daha fazla bilgi için sorularınızı [email protected] e-mail adresine gönderebilirsiniz. Tarih; 31/05/2016 "Hoşçakalın" 

YORUMLAR