Resident Evil 6 - The Amazing Story. (Ölümcül Deney 6' Nın Inanılmaz Hikayesi)...

Resident Evil 6 - The Amazing Story. (Ölümcül Deney 6' Nın Inanılmaz Hikayesi)...

İŞTE HİKAYE:

Resident Evil 6'nın hikayesi herşeyin ilk olarak patlak verdiği Racoon City faciasından sonrasını konu almakta. Bu olayın kahramanı Leon yeni oyunumuzun ana karakterlerin biri olarak karşımıza çıkıyor.

Racoon City faciasının sorumlusu olan Umbrella Corp. zamanında geliştirdiği bir virüs sayesinde binlerce insanın zombiye dönüşmesine yol açmıştı. Bu olayın etkileri dünya çapında devam etmekteydi ve bu biyolojik silah tehlikeli çevrelerin eline geçtiğinde çok önemli bir tehdit olabilme potansiyeline sahipti. İşte bu tehdit karşısında BSAA adlı organizasyon kurulmuştu ve Chris Redfield bu organizasyonun başında görev almaktaydı. Serinin 5. oyununun kahramanı olan Chris bu oyunda da ana kahramanlardan biri halinde, dolayısıyla BSAA da bu oyunda varlığını sürdürüyor.

Yeni oyunumuzda önceki virüslerin farklı bir versiyonu olan C-Virus kendisini Neo-Umbrella olarak adlandıran bir örgüt tarafından dünyanın farklı yerlerinde saldırı silahı olarak kullanılıyor ve kahramanlarımız bu saldırının kaynağını bulmak ve durdurmak için çaba sarfediyor.

Oyunun ana karakterlerinden biri de Jake Muller. Jake, bir önceki oyunun kötü adamı Wesker'ın gayrımeşru çocuğu. Jake'i önemli yapan ise kanının insanları zombiye dönüştüren virüse karşı dirençli olması. Bu nedenle Jake kanının incelenmesi için otoritelerden kaçma çabasında. Jake'e Racoon City faciasından hayatta kalan Sherry Birkins eşlik etmekte.

Leon Kennedy, yani oyunumuzun esas karakteri, federal hükümet adına çalışmakta ve Helena Harper adlı gizli ajan ile yolları kesişmekte. Kendini eskiden olduğu gibi Umbrella ve türevlerine karşı savaşmaya adamış esas karakterimiz bu oyunda da yeminini bozmuyor.

BSAA organizasyonunun başı Chris ise bu son biyolojik silah kullanılan saldırı karşısında partnerleri Piers Nivans ve Finn Macauley ile mücadele etmeye çalışıyor. Chris ve Piers ise Ada Wong adlı şüpheli ablamız tarafından engellenmeye çalışılıyor...

YORUMLAR