Mücevher Balığı Mücevher Kadar Güzel Balık

Mücevher Balığı Mücevher Kadar Güzel Balık

Söz konusu mücevher olunca yazılarım da pırlanta, elmas ve mücevher hakkında bilgiler paylaştım. Mücevher kadar güzel mücevher ciklet balığı hakkında bilgi paylaşmak istedim.

Mücevher balıkların küçük akvaryumlar da beslenmesi oldukça zordur. Yemdem kesilir ve kayaların aralarına saklanmaya başlar. Mücevher balığının hem doğa da hem akvaryum da gelenlikle dip ve orta seviye kısımların da yüzmektedir. Mücevher balığı iyi beslenmeyince soluk renkli dere balıklarına döner, ama birde kaliteli kırmızı yemle besleyince hayran kalacağınız renklere bürünürler, uyumlu ve sakin bir balıktır ama beklenmedik zamanlar da çok hızlı olabilirler. Habitatı ve Anavatanı: Afrika Sahelo-Sandanian bölgesindeki tüm nehirleridir. Beslenme biçimi hem etçil, hem otçultur.

Mücevher balığı ciklet akvaryumu nasıl olmalı sorusuna cevap en az 80 cm 100 cm olmalıdır. Akvaryom sıcaklığı 22 C  ile 26 C arsında olmalıdır. Akvaryomun yaklaşık 110 litre hacimli olmalıdır. Renkleri isimleri ile uyumludur. Orta sertlik, PH düzeyi 7,0 - 7,5 arasındaki sulardan hoşlanırlar Akvaryumun içerisine kaya parçaları ve kum konulmalıdır. Özellikle kuluçka döneminde dişi balıklar için çok önemlidir. 100-250 arasında yumurta bırakabilirler. Erkekler sürekli kavga halindedir. Mücevher balığı boyları erkekler 12 cm ile 15 cm arası dişileri ise 8 cm civarındadır. '' Hoşçakalın''

YORUMLAR