Youtube Engelledi Ancak Engeli Nasıl Kaldırırız ?

Youtube Engelledi Ancak Engeli Nasıl Kaldırırız ?

 Video paylaşım sitesi http://www.youtube.com internet sitesine erişim, Ulu Önder Atatürk'e hakaret içeren görüntüler nedeniyle Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla engellendi.

Telekomünikasyon Kurumu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Atatürk'e hakaret içeren videoların yer alması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı http://www.youtube.com adresli internet sitesine erişimin engellenmesini istedi.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, bu siteye erişimin engellenmesi yönünde karar aldı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, alınan karar doğrultusunda, siteye hem IP, hem de alan adı yönünden erişimi durdurdu, Youtube engelini kaldırmak için yapmanız gereken aşağıdaki linkten Anti ban programını indirip yine aşağıdaki verdiğimiz domainleri anti ban ile tek tek engellerini kaldırmanız gerekiyor.

 1. http://www.youtube.com
 2. youtube.com
 3. m.youtube.com
 4. i.ytimg.com
 5. s.ytimg.com
 6. s1.ytimg.com
 7. s2.ytimg.com
 8. s3.ytimg.com
 9. s4.ytimg.com
 10. dns1.sjl.youtube.com
 11. dns2.sjl.youtube.com
 12. dns3.sjl.youtube.com
 13. sjl-ins2.sjl.youtube.com 

 http://blog.bilgiportal.com/150/anti-ban-15-gunc..

Türk Telekom komple youtubeye bağlı ipleri engellemediği sürece bu yöntemle erişimi sağlayabilirsiniz, ipleri engelleyip engellemediğini 208.65.153.251 nolu ipye ping atmayı deneyerek anlayabilirsiniz.

Ayrıca proxy ile yine girebilirsiniz ancak tavsiye etmem fazla, hidemyass.com, gizlen.org gibi web üzerinden çalışan proxy siteleri ile youtubeye erişim sağlayabilirsiniz.

Güncelleme ! Proxy İle Youtubeye Erişimin Sağlanması

Dediğim gibi türk telekom ipleri yasakladı ise dns yöntemi işe yaramayacaktır, bu durumda proxy kullanmanız gerekmektedir, proxyler genelde sağlam olmaz ancak bir süre idare edebilir sanırım bu proxy serverı sizi.

Yapmanız gereken;

İnternet Explorer açın Araçlar > İnternet Seçenekleri > Bağlantılar > Yerel Ağ Ayarlarına geldikten sonra yerel ağınız için bir proxy adresi kullanın seçeneğini işaretleyip adres kısmına 200.65.127.161 yazın, B.Nok kısmına 80 yazın ve tamam diyip pencereleri kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ayrıca http://www.vtunnel.com adresindende youtubeye giriş yapabilirsiniz,

YORUMLAR