Lise De Teşekkür Nasıl Alınır ?

Bu yazıda lisede teşekkür Takdir almak, lisede teşekkür Takdir belgesi nasıl alınır, teşekkür Takdir nasıl alınır, lisede  teşekkür Takdir kaç puanla alınır, lisede teşekkür Takdir alabilmek için not ortalamasının kaç olması kaçı geçmesi gerekir, liselerde Takdir teşekkür alma hesabı nasıl yapılır, teşekkür Takdir almanın şartları ve koşulları nelerdir gibi konularda bilgiler yer almaktadır.

Eğer 1 Olan Notunuz Yoksa ve Notlarınızı puan Üzerinden Hesapladığınızda 70,486 Tutuyorsa Kesinlikle Teşekkür Belgesi Almanız Gerekir
Not Ortalaması Puan Olarak 70 ve Üzeri Olan Öğrenciler Teşekkür Belgesi Almaya Hak Kazanır

Takdir ve Teşekkür Hesaplama Formülü

Yeni sistemde takdir ve teşekkür hesaplanması şu şekilde yapılır:
Dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra Çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür.
Çıkan sonuç:
4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55,00, diğer derslerin her Birinden 45,00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dö ; nem Ağırlıklı puan ortalaması
70. 00-84 .99 olanlar “Teşekkür,”
85,00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname” verilir.
Örneğin:  Hesaplama İşlemi 4 ve 5. Sınıfların Haftalık Ders Saatlerine Uygun Olarak Yapılmıştır.

Burada tüm sonuçları topladığımızda 2.125 sonucu buluruz.
2.125 rakamını ders saati toplamına yani 26 saate böldüğümüzde 81,73 sonucu elde ederiz.
Bu Öğrencinin TEŞEKKÜR aldığı görülür.

Lise 1, Lise 2, Lise 3 için teşekkür takdir alma hesabı nasıl yapılır

MEB Ödül ve Disiplin Yönetmeliğinin 8 maddesinde;0kul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstgözdek gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70.00 den aşağı olmayan ve davranış puanı yüz olan öğrencilerden;
a) 70. 00-84 .99 arasındakileri Teşekkür belgesi,
b) 85.00 ve daha yukarı olanları Takdir belgesi verilir denilmektedir.Maddeden de anlaşılacağı üzere belge alabilmeniz için belge puanı yanında davranış notunuzunda 100 olması gerekir.

Lisede Teşekkür Kaç Puanlar Alınır, Teşekkür Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir

Soru-Cevap:

Soru 1: Sorubak Com Belge Hesaplama Modülleri doğru sonucu mu veriyor?

Cevap 1: E-okul sistemindeki puanlarınızı küsüratlarla birlikte girdiğinizde e-okul sistemi ile birebir aynı sonucu verir. Eksiği veya fazlası yoktur. Denenmiştir.Sizde daha önceki dönemlere ait puanlarınızı girdiğinde doğru sonucu verdiğini göreceksiniz.

Soru 2: Hesaplama yaparken 84,99 veya 69.99 gibi küsüratları üste tamamlar mı?

Cevap 2: Kesinlikle hayır. E-okul sisteminde belge hesaplama işlemlerinde yukarıya yuvarlama yoktur.

Soru -3: Belge alabilmek için Türkçe,Edebiyat,Dil anlatım derslerinin ortalaması 55′ten büyük mü olmalıdır?

Cevap 3: İlköğretim 4,5,6,7,8.sınıflarda Türkçe dersinin 55′ten büyük olma şartı vardır. Ancak liselerde böyle bir zorunluluk yoktur.

Soru 4: Küsüratlar belge hesaplamada dikkate alınıyor mu?

Cevap 4: Kesinlikle evet.

Soru 5: Belge puanım 70′in üstünde ancak zayıfım var belge alabilir miyim?

Cevap 5:Kesinlikle Hayır.Belge alabilmeniz için notlarınızda 45′ten düşük not olmamalıdır.Zayıf notunuz yok ise belge alırsınız.

Soru 6: Hangi puanlarla belge hesaplayacağız?Birinci dönem mi,İkinci Dönem mi,Yıl Sonu mu?

Cevap 6:Elbette birinci dönem belge için birinci dönem puanlarını,ikinci dönem belge için ikinci dönem puanlarını kullanmanız gerekir.

Soru 7: Belge puanım 70′in üstünde ancak davranış notum 100 değil.Belge alabilir miyim?

Cevap 7:MEB Ödül ve Disiplin Yönetmeliğinin 8 maddesinde;0kul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstgözdek gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70.00 den aşağı olmayan ve davranış puanı yüz olan öğrencilerden;
a) 70. 00-84 .99 arasındakileri Teşekkür belgesi,
b) 85.00 ve daha yukarı olanları Takdir belgesi verilir denilmektedir.Maddeden de anlaşılacağı üzere belge alabilmeniz için belge puanı yanında davranış notunuzunda 100 olması gerekir.

YORUMLAR